Meskie-choroby-infekcje-i-urazy-narzadow-plciowych

Męskie choroby, infekcje i urazy narządów płciowych

Meskie-choroby-infekcje-i-urazy-narzadow-plciowychMęskie problemy i uszkodzenia narządów płciowych mogą wystąpić dość łatwo, ponieważ moszna i męskość nie są chronione przez kości.

Zajęcia sportowe lub rekreacyjne, takie jak jazda na rowerze górskim, piłka nożna lub baseball.
Czynności związane z pracą, na przykład narażenie na drażniące substancje chemiczne.
Aktywność seksualna.

Urazy narządów płciowych często powodują intensywny ból, który normalnie szybko ustępuje, nie powodując nieodwracalnych uszkodzeń. Leczenie domowe to zazwyczaj wszystko, co jest niezbędne w przypadku drobnych problemów lub wypadków. Obrzęk, swędzenie, obrzęk lub migreny, które występują wraz z różnymi objawami, mogą być powodem do niepokoju.
Męskie dolegliwości narządów płciowych

Rak jąder. Jest to naprawdę najczęstszy rak u mężczyzn w wieku od 15 do 35 lat. Rak gruczołu krokowego jest częstszy u starszych mężczyzn niż u młodszych. Wiele zmian w mosznie lub jądrach nie jest rakiem (łagodny). Jednak bezbolesna gruda w jądrze może być wskazaniem do zachorowania na raka.
Problem z erekcją. Może się to zdarzyć, gdy uszkodzone są naczynia krwionośne, które zasilają penisa. Mężczyzna może nie być w stanie uzyskać erekcji (zaburzenia erekcji), lub erekcja może nie odchodzić oczywiście (priapizm), że może być awaryjne zdrowia. Ma to miejsce, gdy jądro skręca do plemnika i odcina przepływ krwi do jądra. Jest to sytuacja zagrożenia zdrowia.
Problemy z moszną. Zazwyczaj są to drobne trudności, które jednak mogą wymagać oceny przez lekarza. Należy ocenić wymagania, które utrudniają odciągnięcie napletków od głowy ich organu (fimoza) lub zapobiegają pękniętej, wciągniętego napletka od wejścia w zwykłą pozycję w głowie ich penisa (parafimoza). Jest to częsta wada wrodzona, w której cewka moczowa nie rozszerza się na czubek penisa. Dzieje się tak, gdy jedno lub oba jądra nie przesunęły się w dół do moszny.
Stomatologia estetyczna . Przepuklina występuje wtedy, gdy niewielka część jelita pęcznieje od kanału pachwinowego do żołądka.
Skała nerkowa. Typy kamieni z minerałów z sików, które krystalizują się i twardnieją. Kamienie nerkowe są często bezbolesne, podczas gdy pozostają w jelitach. Jednak mogą one powodować intensywny ból, jak złamać luźne i podróżować przez cienkie rurki, aby opuścić ciało. Cysta pełna miękkiego, żółtawego materiału zwanego keratyną może rozwinąć się pod zewnętrzną warstwą skóry w mosznie.

Infekcja

Infekcje mogą wystąpić w prawie każdym obszarze macicy, np:
Róg (zapalenie cewki moczowej).
Łatwy mieszek włosowy (ropień) lub głęboki ropień z moszny, który może obejmować jądra, najądrze lub najądrze.
Obszar narządów płciowych, na przykład opryszczka narządów płciowych lub, w rzadkich przypadkach, gangrena Fourniera.
Głowa twojego penisa. Choroba może wystąpić pod napletkiem. To jest znane jako balanitis.

Możesz zobaczyć krew w nasieniu. Zakażenie lub zapalenie stało się najczęstszą przyczyną krwi w nasieniu.

Wysypki w okolicy pachwiny mają kilka przyczyn, takich jak grzybica lub infekcje drożdżakowe. Większość wysypek można leczyć w domu.
Jeśli mogłeś być narażony na STI, nie podejmuj kontaktów seksualnych lub aktywności seksualnej, dopóki nie zostaniesz oceniony przez lekarza. Pozwoli to na zmniejszenie prawdopodobieństwa rozprzestrzenienia się ewentualnej infekcji na partnera seksualnego. Twój partner seksualny może również zostać poddany ocenie i leczeniu.

Problemy z męskimi narządami płciowymi mogą być związane z tym, czy penis jest obrzezany. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z tematem Obrzezanie.

Mali chłopcy mogą bawić się zabawkami lub innymi przedmiotami bliskimi ich męskości i nieumyślnie doprowadzić do urazu. Cokolwiek owiniętego wokół penisa lub przedmiotu w męskości wymaga natychmiastowego zbadania, aby zapobiec trudności.

Jeśli użyjesz cewnika moczowego do opróżnienia pęcherza, lekarz udzieli ci wskazówek, czy powinieneś zadzwonić w celu zgłoszenia problemów.

Oceń swoje objawy, aby wybrać, czy i kiedy będziesz potrzebował konsultacji z lekarzem.

Infekcje przenoszone drogą płciową