urazy-infekcje-choroby-kobiecych-narzadow-plciowych

Urazy, infekcje i choroby kobiecych narządów płciowych

urazy-infekcje-choroby-kobiecych-narzadow-plciowychWiększość pań od czasu do czasu doświadcza drobnych problemów z pochwą. Wszystkie te problemy mogą być związane z cyklami menstruacyjnymi, płcią, chorobą, technikami kontroli urodzeń, starzeniem się, przyjmowaniem leków lub zmianami po ciąży.

Zmiana w normalnym wydzielinie z pochwy może być pierwszym wskazaniem na problem z pochwą. Zmiany w endometriozie, takie jak konieczność częstszego oddawania moczu lub używanie uczucia pieczenia podczas oddawania moczu, również mogą być wskazaniem na problem z pochwą.

Warunki, które mogą powodować zmiany w regularnej wydzielinie z pochwy zawierają:

Choroby macicy, w tym choroba drożdżakowa, bakteryjna waginoza, włośnica, wirus brodawczaka ludzkiego (HPV), a nawet opryszczka.
Przedmiot w macicy, w tym zapomniany tampon.
Choroby przenoszone drogą płciową (STI), na przykład chlamydia lub nawet rzeżączka.
Różne praktyki płciowe, na przykład kontakt jamy ustnej z pochwą oraz kontakt odbytniczo-pochwowy.
Leki z pochwy lub douczanie.

Dokładny powód bólu w miednicy może być trudny do odkrycia. Powaga Twojego bólu i innych objawów, które masz, pomoże Ci określić, co powoduje Twój ból. Na przykład: Choroba, na przykład funkcjonalne torbiele jajników, może powodować ból miednicy i krwawienie z pochwy, gdy nie masz miesiączki.
Choroby alergiczne

Jeśli wierzysz, że możesz mieć oznaki STI:
Nie mieć kontaktu seksualnego lub aktywności seksualnej podczas oczekiwania na umówioną wizytę. Pozwoli to na zatrzymanie rozprzestrzeniania się tej choroby.
Kobiety nie powinny się dublować. Podwajanie zmienia normalną równowagę bakterii z odbytu.

Do zakażenia pochwy A może dojść zawsze, gdy następuje zmiana w stosunku do prawidłowej równowagi organizmu w odbycie.

Trzy najczęstsze rodzaje infekcji pochwy to:

Częste objawy choroby jajników to:

Podniesienie lub zmiana wydzieliny z pochwy, np. szara, zielona, czarna lub żółtawa wydzielina.
Swędzenie pochwy, swędzenie, obrzęk lub środki przeciwbólowe.
Krwawienie lub ból związany z aktywnością seksualną.

Jeśli jesteś w ciąży i masz objawy z pochwy , Porozmawiaj z lekarzem o swoich objawach przed podjęciem jakichkolwiek domowych środków zaradczych. Niektóre środki stosowane w domu mogą być niewłaściwe, ze względu na przyczynę choroby pochwy. Warunki takie jak pochwa bakteryjna mogą mieć wpływ na przebieg ciąży, dlatego też konieczna jest rozmowa z lekarzem i odpowiednie leczenie.

Problemy z pochwą lub sromem

Dodatkowe problemy z pochwą lub sromem mogą wystąpić podczas stosowania procedur antykoncepcyjnych, stosowania leków lub starzenia się, lub w wyniku zmian po ciąży. Problemy te obejmują:

Wypadnięcie pochwy, które może prowadzić do zmian w żołądku i krwawienia.
Utrzymujący się tampon, aparaty antykoncepcyjne lub przedmioty obce. Uważaj na najlepszy sposób, aby usunąć przedmiot z pochwy.
Wypadek z pochwy lub pochwy, jak lądowanie metalowym prętem, jak na rowerze lub na sprzęcie placu zabaw lub przez przedmiot w odbycie.
Neuralgia błony śluzowej, od ciśnienia do nerwu brzusznego z okolicy narządów płciowych. Przykładami takich są:
Reakcja alergiczna lub podrażnienie od materiałów, jak te odkryte w sprayach pochwowych, douchach lub środkach plemnikobójczych.
Wpływy hormonalne związane z menopauzą, np. atroficzne zapalenie pochwy.
Stosowanie antybiotyków i innych leków, które mogą zmienić równowagę organizmu w odbycie.

Młoda kobieta z dziwnymi objawami z pochwy musi zostać oceniona przez swojego lekarza, aby ustalić przyczynę. Zapalenie pochwy u młodej kobiety może być spowodowane:
Kawałek papieru toaletowego w jej pochwie.
Rozprzestrzenianie się zarazków w chorobie górnych dróg oddechowych macicy (zapalenie ucha środkowego) lub szyi (zapalenie migdałków) do pochwy przez jej dłonie.

Młoda kobieta z objawami z pochwy musi być również oceniona pod kątem potencjalnego wykorzystania seksualnego.
Jedną z najczęstszych przyczyn wysypki jest dyskomfort skóry narządów płciowych, który może wystąpić, gdy mydło nie jest spłukiwane ze skóry lub gdy ciepłe lub mokre ubranie ociera się o skórę. Ból, pęcherz lub guzek w okolicy pochwy może wymagać wizyty u lekarza.

Leczenie problemu z pochwą zależy od jego źródła, nasilenia objawów oraz ogólnego stanu zdrowia pacjentki.

Oceń swoje objawy, aby wybrać, czy i kiedy trzeba zobaczyć się z lekarzem.

Bezpieczny seks